Home RAJD ROWEROWY SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ
RAJD ROWEROWY SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 marca 2019 17:30

 

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj oraz Oddział PTTK w Biłgoraju zapraszają do udziału w RAJDZIE ROWEROWYM SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ.
CELE RAJDU:
Upamiętnienie 100 rocznicy powstania w 1918 roku Nadleśnictwa Biłgoraj, poznanie historii Nadleśnictwa, miejsc, gdzie były w przeszłości leśniczówki i gajówki oraz współczesnej formy jego funkcjonowania. Poznanie walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych Puszczy Solskiej. Popularyzacja szlaków i tras rowerowych Ziemi Biłgorajskiej oraz Ziemi Niżańskiej. Popularyzacja turystyki rowerowej, jako jednej z najbardziej dostępnych i atrakcyjnych form aktywnego wypoczynku.

TRASA RAJDU:
START: Biłgoraj (teren Nadleśnictwa Biłgoraj ul. Zamojska 96) – Zagumnie (5,3 km) – Bukowa (15,5 km) – Maziarnia Pęk, cmentarz żołnierzy I wojny światowej (31 km) – Huta Krzeszowska (35,5 km) – Osada Leśna (40,0 km) – Ciosmy Knieja, powstańców styczniowych (45,6 km) – META – ognisko turystyczne i zakończenie rajdu (uczestnicy na własną rękę wracają do swoich domów)
Rajd prowadzi w większości bezpiecznymi drogami asfaltowymi lub utwardzonymi z wyjątkiem 1,5 km drogą gruntową po Trakcie Solskim. Biegnie fragmentami istniejących szlaków rowerowych: bobrowego, kolejki wąskotorowej, szlakiem Rita na terenie województwa podkarpackiego oraz fragmentami Green Vello

WARUNKI UCZESTNICTWA

Rajd jest adresowany dla wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach pokonać trasę rajdu, przy czym należy mierzyć zamiary na siły, bo przewidywane średnie tempo to ok. 18 km/h. Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie w nim udziału i potwierdzenie zgłoszenia przez organizatora. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią oświadczenia, że każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność prawną i materialną – treść oświadczenia na stronie http://www.pttkbilgoraj.vdl.pl/. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania. Zgłoszenia na rajd prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  Termin składania zgłoszeń upływa 5 kwietnia.
Wpisowe - 7 zł. w dniu startu rajdu. W ramach opłaty: materiały promocyjne Nadleśnictwa Biłgoraj, fachowe przewodnictwo, pamiątkowy folder rajdu oraz kiełbaska na ognisku turystycznym.
Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązków uczestnika rajdu, spośród których najważniejszymi są: przestrzeganie przepisów kodeksu ruchu drogowego, o ochronie środowiska i ppoż. oraz podporządkowanie się poleceniom organizatorów w trakcie przejazdu.
Uczestnik rajdu powinien posiadać dętkę zapasową do swojego roweru.
Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest posiadanie przez uczestników rajdu kasków rowerowych, dla dzieci i młodzieży do lat 18 kaski są obowiązkowe.
Dzieci i młodzież do lat 18 biorą udział w rajdzie pod opieką pełnoletniego opiekuna.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do uzasadnionych zmian dotyczących przebiegu planowanych tras oraz do interpretacji i zmian niniejszego regulaminu.

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA RAJDU ( DO POBRANIA )

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 17:58
 

Free joomla themes, reseller web hosting.