Home II RAJD ROWEROWY SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ
II RAJD ROWEROWY SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 października 2019 15:35


Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj, Oddział PTTK w Biłgoraju oraz Roztoczański Park Narodowy zapraszają do udziału  w II RAJDZIE ROWEROWYM SZLAKIEM LEŚNICZÓWEK NADLEŚNICTWA BIŁGORAJ.

CELE RAJDU:

Promowanie wiedzy o wkładzie polskich leśników w kształtowaniu się świadomości narodowej, ich udziale w walkach o niepodległość Ojczyzny, wkładzie w budowaniu jej przemysłu drzewnego, jak również ich wysiłki w ochronę przyrodniczego dziedzictwa Puszczy Solskiej. Popularyzacja szlaków i tras rowerowych Ziemi Biłgorajskiej oraz Ziemi Niżańskiej. Popularyzacja turystyki rowerowej, jako jednej z najbardziej dostępnych i atrakcyjnych form aktywnego wypoczynku.

TRASA RAJDU:

START: Biłgoraj (teren Nadleśnictwa Biłgoraj ul. Zamojska 96) – Leśniczówka Dębinki ( km) – Bukownica ( km) – Tereszpol ( km) – Zwierzyniec ( km) – Florianka ( km) – Górecko KOścielne, ( km) Lenizcówka Dąbrowa – Ziemnaika Konrada Bartoszewskeigo = Szpital partyzancki 665 - leśniczówka Za Oknem – leśniczówek Smólnik – leśniczówka Brodziaki META – ognisko turystyczne i zakończenie rajdu (uczestnicy na własną rękę wracają do swoich domów).

Rajd prowadzi w większości bezpiecznymi drogami asfaltowymi lub utwardzonymi ALP. Biegnie fragmentami istniejących szlaków rowerowych: Na wzgórze Polak, fragmentami Green Vello, szlakiem RPN.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Rajd jest adresowany dla wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach pokonać trasę rajdu, przy czym należy mierzyć zamiary na siły, bo przewidywane średnie tempo to ok. 18 km/h.

Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie w nim udziału i potwierdzenie zgłoszenia przez organizatora. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią oświadczenia, że każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność prawną i materialną – treść oświadczenia na stronie http://www.pttkbilgoraj.vdl.pl/. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania.

Zgłoszenia na rajd prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Termin składania zgłoszeń upływa 16 października 2019 r.

Wpisowe - 7 zł. w dniu startu rajdu. W ramach opłaty: materiały promocyjne Nadleśnictwa Biłgoraj, fachowe przewodnictwo, pamiątkowy folder rajdu oraz kiełbaska na ognisku turystycznym.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązków uczestnika rajdu, spośród których najważniejszymi są: przestrzeganie przepisów kodeksu ruchu drogowego, o ochronie środowiska i ppoż. oraz podporządkowanie się poleceniom organizatorów w trakcie przejazdu.

Uczestnik rajdu powinien posiadać dętkę zapasową do swojego roweru.

Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest posiadanie przez uczestników rajdu kasków rowerowych, dla dzieci i młodzieży do lat 18 kaski są obowiązkowe.

Dzieci i młodzież do lat 18 biorą udział w rajdzie pod opieką pełnoletniego opiekuna.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do uzasadnionych zmian dotyczących przebiegu planowanych tras oraz do interpretacji i zmian niniejszego regulaminu.

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA RAJDU

Poprawiony: środa, 09 października 2019 15:59
 

Free joomla themes, reseller web hosting.