Home Poznajemy Ojcowiznę Prace konkursowe 2003
Prace konkursowe 2003 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 11:05

 

18.03.2003 r.

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy

Poznajemy Ojcowiznę 2003

 

Szkoły Podstawowe

 

Prace indywidualne

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Wojciech Jastrzębski

S.P. Nr 1 w Biłgoraju

Dzieje kościoła w Potoku Górnym

Elżbieta Czacharowska

2.

Ewelina Czernomysa

S.P. Nr 1 w Biłgoraju

Wola Duża i okolice

Andrzej Czacharowski

3.

Tomasz Miszkin

S.P. Nr 1 w Biłgoraju

Dzieje mojej rodziny

Maria Sobaszek

4.

Agata Pintal

Znani i zasłużeni ludzie oraz obiekty warte obejrzenia w mojej miejscowości

Małgorzata Palikot

5.

Aleksandra Adamowicz

S.P. nr 5

Drewniane przedmieście Biłgoraja - Różnówka

Alina Typko

6.

Agnieszka Szymanek

S.P. nr 5

Kapliczki i figury przydrożne

Iwona Zygmunt

7.

Łukasz Małek

S.P. nr 5

Dzieje moich dziadków

Alina Typko

8.

Olga Palikot

S.P. nr 5

Historia i tradycje mojej rodziny

Alina Typko

9.

Wojciech Wojtak

Świecarz – ginące zawody

 

10.

Paweł Koszel

S.P. nr 5

Bukowina wieś królewska

Alina Typko

11.

Patrycja Mazurek

S. P. nr 4 Kraśnik

Moja podróż śladami Polonii amerykańskiej

Anna Kałwa

12.

Piotr Wołoszyn

S. P. nr 4 Kraśnik

Kraków – miejsce magiczne

 

13.

Róża Mularska

S. P. nr 4 Kraśnik

Mój dziadek również tworzył historie Polski

Anna Kałwa

14.

Angelika Komola

S. P. nr 4 Kraśnik

Życie na tropikalnej wyspie

Anna Kałwa

15.

Adam Sędłak

Biłgoraj

Izabela Dziewulska

16.

Katarzyna Maciejewska

Żydzi Biłgoraja

Izabela Dziewulska

17.

Mateusz Gontarz

Moje zakątki

Izabela Dziewulska

18.

Krzysztof Cios

Informacje o Biłgoraju i jego historia

Izabela Dziewulska

19.

Marietta Blicharz

Historia Biłgoraja

Izabela Dziewulska

20.

Katarzyna Bosak

Moja Ojcowizna

Izabela Dziewulska

21.

Agnieszka Kręt

Moja Ojcowizna

Izabela Dziewulska

22.

Justyna Brus

Biłgoraj dawniej jak i dziś

Izabela Dziewulska

23.

Adrianna Bondyra

Śladami Stanisława Nowakowskiego

Andrzej Czacharowski

 

 

Prace zbiorowe

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Anna Furmanek

Justyna Łaba

Marta Maciocha

Biłgoraj – Moja Mała Ojczyzna

Aneta Kotarska

2.

Magdalena Nowowiejska

Jan Nowowiejski

S. P. nr 4 Kraśnik

Roztoczański Park Narodowy – „Moje najciekawsze...”

Anna Kałwa

3.

Mateusz Sarzyński

Karol Malczenko

Damian Biłant

Biłgoraj

Izabela Dziewulska

4.

Anna Gruź

Ewelina Zubala

Biłgoraj

Izabela Dziewulska

5.

Iwona Pindor

Sylwia Brodziak

Moja Ojcowizna

Izabela Dziewulska

6.

Marta Pac

Diana Kulanin

Moja Ojcowizna

Izabela Dziewulska

7.

Milena Paluch

Katarzyna Korek

Zagroda sitarska w Biłgoraju

Izabela Dziewulska

8.

Lucyna Sobaszek

Marta Jamińska

Moja Ojcowizna Biłgoraj

Izabela Dziewulska

9.

Ewa Lekan

Ewa Kawa

Błgoraj

Izabela Dziewulska

10.

Paweł i Katarzyna Romanek

Moja Ojcowizna

Izabela Dziewulska

11.

Justyna Mikołajczyk

Katarzyna Zygmunt

Moja Ojcowizna Biłgoraj

Izabela Dziewulska

12.

Iwona Kmieć

Anna Garbacz

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Teofila Lenartowicza

W Ciosmach

Ciosmy 77, 37-414 Huta Krzeszowska, tel. (084) 641 88 41

Z pokolenia na pokolenie.

Moja miejscowość, jej położenie, krajobraz, i stan środowiska

Urszula Górniak

13.

Wioletta Juchniewicz

Katarzyna Brzezińska

 

Pomniki i tablice pamiątkowe w Biłgoraju

Andrzej Czacharowski

14.

Marta Czop

Angelika

Jarosławska

Świątynie Biłgoraja

Andrzej Czacharowski

 

 

Gimnazja

Prace indywidualne

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Agata Sarzyńska

Zespół Szkół w Księżpolu

Dzieje mojej rodziny, tradycje, zwyczaje.

Halina Sarzyńska

2.

Krzysztof Kapka

Gim. Nr 4 w Chełmie

Osobliwości przyrodnicze Horodyszcza i okolic

Jan Marek

Ul. Koprenika 27/11

Chełm 22-100

Tel.: 604540716

3.

Kornelia Dziewulska

Gimnazjum Nr 1, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Ślady unitów i prawosławnych na cmentarzu rzymskokatolickim w Biłgoraju

Andrzej Czacharowski

4.

Justyna Cios

Gimnazjum Nr 1, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Wszystkie drogi prowadzą do górecka

Andrzej Czacharowski

5.

Karolina Strzyżewska

Gimn. Nr 5 w Lublinie

ul. Smyczkowa 3

Rzymskokatolicki cmentarz przy ulicy Lipowej w Lublinie

Halina Byczek-Krasucka

6.

Krzysztof Kapka

Gimn. Nr 4 w Chełmie

Ul. Powstańców Warszawy 10

22-100 Chełm

tel. 082 5657137

Horodyszcze 47

Osobliwości przyrodnicze Horodyszcza i okolic

Jan Marek

 

Prace zbiorowe

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Barbara Krystosik

Anna Skrobańska

Gimn. Nr 1 w Biłgoraju

Historia straży pożarnej

Iwona Ostolska

2.

Karol Schmidt

Marcin Kwiatkowski

Gimnazjum Nr 1  w Biłgoraju

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Szlak rowerowy Biłgoraj - Zwierzyniec

Wojciech Szczepański

Andrzej Czacharowski

3.

Katarzyna Król

Magdalena Lekan

Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju

Wybrane obozy zagłady hitlerowskiej województwa lubelskiego z wyszczególnieniem powiatu biłgorajskiego

Iwona Ostolska

4.

Magdalena Małys

Magdalena Tarasa

Gimn. Nr 5 w Lublinie

ul. Smyczkowa 3

To i owo o Jastarni

 

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne

Prace indywidualne

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Daniel Falandysz

L.O. Im Jana Pawła II

W Biłgoraju

Dzieje Krzeszowa opisane przez Daniela Falndysza

Andrzej Czacharowski

2.

Anna Bąk

L.O. Turobin

Turobin

Ewa Łosiewicz

3.

Joanna Kwiecień

Moja ojcowizna – dzieje Turobina

Ewa Łosiewicz

4.

Wioletta Tomiło

Mój dom rodzinnym moja miejscowość. Krajobraz, jej położenie i stan środowiska.

Ewa Łosiewicz

5.

Anna Sochal

Zespół szkół Odzieżowo- Włókienniczych w Lublinie

Bitwa pod Jaskowem 31 lipca – 3 sierpnia 1915

Mariusz Adamski

6.

Katarzyna Biziorek

L.O. Turobin

Turobin – historia i obiekty zabytkowe

Ewa Łosiewicz

7.

Kamil Padiasek

Sieniawa

Dariusz Pyzio

8.

Rafał Wasąg

Tereszpol

Dariusz Pyzio

9.

Tomasz Kowal

Moja rodzina

Dariusz Pyzio

10.

Wojciech Mazur

Dzieje, architektura i sztuka kościoła pod wezwaniem WNMP

Zdzisław Sachar

11.

Krzysztof Maciej

Koman

Państwoe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego al. Lipowa 30

24-140 Nałęczów

Radosne powitanie

Anna Koman

Bogdan Pecio

 

 

 

 

 

Prace zbiorowe

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Barbara Jarmuł

Katarzyna Jarmuł

L.O. Turobin

Turobin – Historia mojej ojcowizny

Ewa Łosiewicz

2.

Klasa III d

Polonistyczno-dziennikarska

LO im. ONZ

Jesteśmy w Europie –

europejscy partnerzy miasta Biłgoraja

Anna Migacz

3.

Monika Szeliga

Monika Zwolak

L.O. Turobin

Historia kościoła p. w. Św. Dominika w Turobinie

Ewa Łosiewicz

4.

Magdalena Bańka

Magdalena Kozieł

L.O. Turobin

Żydzi w Turobinie

Ewa Łosiewicz

5.

Elżbieta Sawa

Halina Stanicka

L.O. Turobin

Turobin – historia i ślady przeszłości

Ewa Łosiewicz

6.

Anna Janda

Agnieszka Pszczoła

Sylwia Kiełbasa

Katarzyna Szmit

UMKS Biłgoraj

Dariusz Pyzio

7.

 

 

 

 

Free joomla themes, reseller web hosting.

TRINO BIŁGORAJ

trino.jpg