Home Poznajemy Ojcowiznę Prace konkursowe 2007
Prace konkursowe 2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 11:11

Wykaz prac zgłoszonych  na XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy

„Poznajemy Ojcowiznę” w województwie lubelskim

w roku szkolnym 2006/2007

 

 

 

Szkoły podstawowe

indywidualne

Gabriela Żurek, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Tkactwo, opiekun: Joanna Adamowicz, Joanna Solska.

 

Anna Flis, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Potrawy naszych dziadków… czyli jak dawniej dotowano?, opiekun: Urszula Górniak.

 

Aleksandra Komosa, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Czego się Jaś nie nauczył…, opiekun: Urszula Górniak.

 

zespołowe

Maja Piestrzeniewicz, Pola Piestrzeniewicz, Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Rzecz o tym jak z kawałka drewna powstało sito, opiekun: Joanna Adamowicz,

 

Klaudia Bednarz, Bartłomiej Bednarz, Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, W metalu zaklęte piękno, opiekun: Joanna Adamowicz, Joanna Solska.

 

Diana Bartkowska, Michał Blicharz, Angelika Kozak, Monika Wolanin, Zespół Szkół w Majdanie Starym, Piosenki i przyśpiewki ludowe, opiekun: Teresa Bartkowska

Gimnazja

Indywidualne

1. Aleksandra Adamowicz, Powiatowe Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju, Zespół „Tanew”- ambasador Ziemi Biłgorajskiej, opiekun: Katarzyna Wenecka

 

2. Karolina Macocha, Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, Miejsca pamięci narodowej Biłgoraja i okolic, opiekun

 

3.Karolina Zdeb, I Społeczne Gimnazjum w Zamościu ul. Koszary 14, Szlakiem dawnych rezydencji na Zamojszczyźnie, opiekun Jacek Podkościelny

 

Szkoły ponadgimnazjalne

Indywidualne

  1. Iwona Startek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Ziemia Turobińska dawniej i dziś, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  2. Agnieszka Jakubuszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Turobin i jego życie, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  3. Agnieszka Przybylska, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Kościół parafialny w Targowisku, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  4. Ewelina Bochniak, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

w Turobinie, Parafia pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wysokiem, opiekun:   Danuta Peichert i Robert Rzeźnik

  1. Urszula Białek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

w Turobinie, Kościół Narodowy w Gródkach, opiekun: Danuta Peichert

i Robert Rzeźnik

6.  Justyna Bartosiewicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie,  Z nagrobnych tablic mówią wieki, opiekun:

Danuta Peichert

Zespołowe

1. Joanna Batorska, Piotr Podkański, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie, Radecznica, opiekun: Danuta Peichert

i  Robert Rzeźnik

2. Ewelina Gil, Dawid Bida, Monika Korkosz, Zespół Szkół

Ogólnokształcących  i Zawodowych w Turobinie, Mokrelipie - Dzieje

parafii i kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża, opiekun: Danuta

Peichert i  Robert Rzeźnik.

3. Edyta Bielak., Katarzyna Obrosły, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie, Obrzędy i obyczaje weselne w mojej

miejscowości, opiekun: Danuta Peichert  i  Robert Rzeźnik

 

Prezentacje multimedialne

1. Tomasz Brutkowski, Szlaki turystyczne powiatu biłgorajskiego, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, opiekun: Andrzej Czacharowski

 

2. Marcin Czacharowski, Leśne pomniki, Gimnazjum nr1 im. Św. Jadwigi Królowej, opiekun: Iwona Ostolska

 

 

Natalia Małysza, Magdalena Łaba, Wśród nocnej ciszy, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Powtarzaj to dzieciom swoim

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, W gajówce u Szymona Pawluka, film

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Chluba przeszłości – dumą współczesności, film

Katarzyna Popijantus, Miejsca kultu religijnego w gminie Drelów, Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie

 

Rafał Flis, Daniel Ćwikła, Marcin Skwarek, Bidaczów Stary, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Mateusz Przytuła, Najpiękniejsze miejsca Nowego Bodaczowa, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

Martyna Miśkowiat, Dominika Banach, Łazory – Moja Miejscowość, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Kinga Blicharz, Kamila Minkiewicz, Aleksandra Róg, Monika Żybura, Moja Ojcowizna, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Łukasz Mazurek, Album Łazor, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

Monika Szatan, Małgorzata Lekan, Patrycja Żerebiec, Monika Sprysak, Tradycje Smólszczańskie, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Dominik Więcław, Grzegorz Banach, Najpiękniejsze zakątki Łazor i starocie, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Marcin Solak, Moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Jolanta Ciosmak, Patrycja Szabat, Izabela Szewczyk, Ciekawostki Sterego Bodaczowa, Szkoła Podstawowa w Bidaczowsie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

 

 

Free joomla themes, reseller web hosting.

TRINO BIŁGORAJ

trino.jpg