Home II Rajd szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej
II Rajd szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 czerwca 2014 08:51
Spis treści
II Rajd szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej
Strona 2
Wszystkie strony

II Rajd szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej

We środę 4 czerwca 2014 roku odbył się II Rajd szkół prymasowskich diecezji zamojsko-lubaczowskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

W tym roku trasa rajdu biegła szlakami Roztocza Gorajskiego z Hoszni Ordynackiej przez Las Łysiec do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy.

W tej turystycznej imprezie wzięły udział tylko trzy szkoły, które mają za patrona Prymasa Tysiąclecia: Szkoła Podstawowa w Babicach, Gimnazjum w Aleksandrowie oraz organizator – Szkoła Podstawowa. Uczniowie naszej szkoły po drodze do Hoszni zatrzymali się w Radzięcinie przy kościele p. w. św. Kazimierza Królewicza, gdzie znajduje się Park im. Jana Pawła II. Założenie przestrzenne parku przywołuje róże fakty z życia papieża Polaka. Jednym z nich 27 lat Jego pontyfikatu upamiętnione główną aleją parku wysadzoną 27 czerwonymi bukami.z Biłgoraja. Punkt startu wyznaczono przy młynie w Hoszni Ordynackiej.Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 11:17
 

Free joomla themes, reseller web hosting.