Home XXIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej
XXIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 marca 2017 00:00

9 marca 2017 r. Miejski Zespół Szkół w Biłgoraju po raz szesnasty, wraz z biłgorajskim oddziałem PTTK, był współorganizatorem i gospodarzem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym (zasięg ogólnopolski z uwzględnieniem działań powstańczych na Lubelszczyźnie). W konkursie wzięło udział 70 uczniów z powiatu biłgorajskiego. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Nagrody książkowe ufundowało Powiatowe Starostwo w Biłgoraju.
Po etapie pisemnym i ustnym wyłoniono zwycięzców.

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych:
Indywidualnie:
I miejsce – Julia Bielak – SP w Dereźni
II miejsce – Kinga Kaziród – SP w Księżpolu
II miejsce – Mateusz Obszański – SP w Dereźni
II miejsce – Patryk Przytuła – SP w Dereźni
III miejsce – Maria Wróbel – SP w Majdanie Starym
III miejsce – Marek Stachów – SP w Księżpolu
III miejsce – Krystian Sereda – SP nr 1 w Biłgoraju

Drużynowo:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dereźni
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym (Zespół Szkół im. Z.Krawieckiej w Majdanie Starym)
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju

Klasyfikacja końcowa w kategorii gimnazjum:
Indywidualnie:
I miejsce – Klaudia Markiewicz – Gimnazjum w Hedwiżynie
I miejsce – Anna Pędziwiatr – Gimnazjum w Księżpolu
I miejsce – Zuzanna Niemiec – Gimnazjum w Dereźni
II miejsce – Piotr Łaba – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju
III miejsce – Miłosz Ostasz - Gimnazjum w Księżpolu
III miejsce – Mateusz Żerebiec – Gimnazjum w Hedwiżynie

Drużynowo:
I miejsce – Gimnazjum w Hedwiżynie (ZSPiG w Hedwiżynie)
II miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju
III miejsce – Gimnazjum w Dereźni

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Indywidualnie:
I miejsce – Patrycja Sprysak – Katolickie Liceum w Biłgoraju
II miejsce – Angelika Rak – LO im. ONZ w Biłgoraju
III miejsce – Paweł Gralak - Katolickie Liceum w Biłgoraju

Drużynowo:
I miejsce – Katolickie Liceum w Biłgoraju
II miejsce – LO im. ONZ w Biłgoraju
III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Poprawiony: niedziela, 19 marca 2017 17:13
 

Free joomla themes, reseller web hosting.