Home Poznajemy Ojcowiznę
Poznajemy Ojcowiznę
Sprawozdanie z XXI edycji konkursu Poznajemy Ojcowiznę Biłgoraj 16 - 18 maja 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 czerwca 2014 09:56

Zgodnie z planem w dniach 16 – 18 maja w Biłgoraju w gościnnym zawsze Internacie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju przebywali laureaci XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę. Najważniejszym punktem pobytu w naszym mieście było oczywiście uhonorowanie nagrodami i dyplomami młodych krajoznawców z całej Polski i ich opiekunów, ale oprócz tego reprezentanci wszystkich województw Polski mieli okazję w zaplanowanych spotkaniach i wycieczkach poznawać naszą małą Ojczyznę – Ziemię Biłgorajską i Zamojszczyznę.

Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 12:31
Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 maja 2014 08:41

Zapraszamy na XXI Finał Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ,,Poznajemy Ojcowiznę"

Program Finału Centralnego - do pobrania

 Mapa miasta Biłgoraj

Mapa do pobrania

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014 10:06
 
Prace konkursowe 2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 11:11

Wykaz prac zgłoszonych  na XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy

„Poznajemy Ojcowiznę” w województwie lubelskim

w roku szkolnym 2006/2007

 

 

 

Szkoły podstawowe

indywidualne

Gabriela Żurek, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Tkactwo, opiekun: Joanna Adamowicz, Joanna Solska.

 

Anna Flis, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Potrawy naszych dziadków… czyli jak dawniej dotowano?, opiekun: Urszula Górniak.

 

Aleksandra Komosa, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Czego się Jaś nie nauczył…, opiekun: Urszula Górniak.

 

zespołowe

Maja Piestrzeniewicz, Pola Piestrzeniewicz, Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, Rzecz o tym jak z kawałka drewna powstało sito, opiekun: Joanna Adamowicz,

 

Klaudia Bednarz, Bartłomiej Bednarz, Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, W metalu zaklęte piękno, opiekun: Joanna Adamowicz, Joanna Solska.

 

Diana Bartkowska, Michał Blicharz, Angelika Kozak, Monika Wolanin, Zespół Szkół w Majdanie Starym, Piosenki i przyśpiewki ludowe, opiekun: Teresa Bartkowska

Gimnazja

Indywidualne

1. Aleksandra Adamowicz, Powiatowe Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju, Zespół „Tanew”- ambasador Ziemi Biłgorajskiej, opiekun: Katarzyna Wenecka

 

2. Karolina Macocha, Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, Miejsca pamięci narodowej Biłgoraja i okolic, opiekun

 

3.Karolina Zdeb, I Społeczne Gimnazjum w Zamościu ul. Koszary 14, Szlakiem dawnych rezydencji na Zamojszczyźnie, opiekun Jacek Podkościelny

 

Szkoły ponadgimnazjalne

Indywidualne

  1. Iwona Startek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Ziemia Turobińska dawniej i dziś, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  2. Agnieszka Jakubuszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Turobin i jego życie, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  3. Agnieszka Przybylska, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Kościół parafialny w Targowisku, opiekun: Danuta Peichert i Robert Rzeźnik
  4. Ewelina Bochniak, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

w Turobinie, Parafia pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wysokiem, opiekun:   Danuta Peichert i Robert Rzeźnik

  1. Urszula Białek, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

w Turobinie, Kościół Narodowy w Gródkach, opiekun: Danuta Peichert

i Robert Rzeźnik

6.  Justyna Bartosiewicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie,  Z nagrobnych tablic mówią wieki, opiekun:

Danuta Peichert

Zespołowe

1. Joanna Batorska, Piotr Podkański, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie, Radecznica, opiekun: Danuta Peichert

i  Robert Rzeźnik

2. Ewelina Gil, Dawid Bida, Monika Korkosz, Zespół Szkół

Ogólnokształcących  i Zawodowych w Turobinie, Mokrelipie - Dzieje

parafii i kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża, opiekun: Danuta

Peichert i  Robert Rzeźnik.

3. Edyta Bielak., Katarzyna Obrosły, Zespół Szkół Ogólnokształcących

i Zawodowych w Turobinie, Obrzędy i obyczaje weselne w mojej

miejscowości, opiekun: Danuta Peichert  i  Robert Rzeźnik

 

Prezentacje multimedialne

1. Tomasz Brutkowski, Szlaki turystyczne powiatu biłgorajskiego, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, opiekun: Andrzej Czacharowski

 

2. Marcin Czacharowski, Leśne pomniki, Gimnazjum nr1 im. Św. Jadwigi Królowej, opiekun: Iwona Ostolska

 

 

Natalia Małysza, Magdalena Łaba, Wśród nocnej ciszy, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Powtarzaj to dzieciom swoim

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, W gajówce u Szymona Pawluka, film

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Chluba przeszłości – dumą współczesności, film

Katarzyna Popijantus, Miejsca kultu religijnego w gminie Drelów, Gimnazjum nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie

 

Rafał Flis, Daniel Ćwikła, Marcin Skwarek, Bidaczów Stary, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Mateusz Przytuła, Najpiękniejsze miejsca Nowego Bodaczowa, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

Martyna Miśkowiat, Dominika Banach, Łazory – Moja Miejscowość, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Kinga Blicharz, Kamila Minkiewicz, Aleksandra Róg, Monika Żybura, Moja Ojcowizna, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Łukasz Mazurek, Album Łazor, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

Monika Szatan, Małgorzata Lekan, Patrycja Żerebiec, Monika Sprysak, Tradycje Smólszczańskie, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Dominik Więcław, Grzegorz Banach, Najpiękniejsze zakątki Łazor i starocie, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Marcin Solak, Moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska, Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

Jolanta Ciosmak, Patrycja Szabat, Izabela Szewczyk, Ciekawostki Sterego Bodaczowa, Szkoła Podstawowa w Bidaczowsie Starym, opiekun Ewa Łosiewicz

 

 

 
Prace konkursowe 2005 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 11:10

 

Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy PTTK i Poznaj swój kraj

,,Poznajemy Ojcowiznę 2005”

Szkoły Podstawowe

 

Prace indywidualne

 

Lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Jowita Stępniak

Piece i zapiecki

SP 1 w Biłgoraju

Urszula Górniak

2.

Marcin Weremiuk

Hej bystra woda

SP 1 w Biłgoraju

Urszula Górniak

3.

Justyna Dąbek

Moja rodzina

SP 1 w Biłgoraju

Andrzej Czacharowski

4.

Maciej Szymanik

Powstanie styczniowe w okolicy Biłgoraja – prezentacja multimedialna

SP 1 w Biłgoraju

 

 

Prace zbiorowe

 

Lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Kornelia Tutka

Anna Garbacz

Kapliczki i krzyże przydrożne Ciosmów

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ciosmach

Urszula Górniak

2.

Agata Długosz

Agnieszka Jechalke

Adrianna Okoń

Drzewa pomnikowe okolic Biłgoraja

SP Nr 5

Alina Typko

3.

Katarzyna Piszcz

Marta Mateńko

Anita Tyszko

Śladami gen. Kleberga po naszej okolicy

SP im. Marii Kownackiej w Krzywdzie

ks. Tomasz Majczyn

4.

Marcin Czacharowski

Biłgorajskie drzewa

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Andrzej Czacharowski

 

Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy PTTK i Poznaj swój kraj

,,Poznajemy Ojcowiznę 2005”

Gimnazja

 

Prace indywidualne

 

lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Łukasz Brandon

Nurek

Weź z dłoni mej pochodnię do dalszego biegu

Gimnazjum Nr 5 w Lublinie

Halina Krasucka - Byczek

2.

Iwona Sprysak

Bukowa – obrzędowość, tradycje, zwyczaje i ginące zawody

 

Joanna Ziemichód

3.

Kinga Kropiwiec

Dawidy

Gimnazjum im, W. Witosa w Jabłoniu

 

4.

Aleksandra Maciocha

Moje wędrówki – Były takie strugi

Zespół Szkół w Księżpolu

Halina Sarzyńska

 

Prace zbiorowe

 

lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Małgorzata Chomicz

Agnieszka Kuć

Agnieszka Pyrkosz

Adam Rozwadowski

Historia człowieka który czuł bluesa

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach

 

 

Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy PTTK i Poznaj swój kraj

,,Poznajemy Ojcowiznę 2005”

 

Szkoły ponadgimnazjalne

 

Prace indywidualne

 

Lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Agata Sarzyńska

Panieneczka reczka i płynące z niej pożytki….

LO im. ONZ w Biłgoraju

Wiesław Świerczyński

2.

Sandra Ostrowska

Powstanie i organizacja pierwszej w Polsce Wioski Dziecięcej

LO im. ONZ w Biłgoraju

Wiesław Świerczyński

3.

Joanna Swatowska

Turobin Górków i Zamoyskich

L.O. im. Jana Zamojskiego w Turobinie

Ewa Łosiewicz

Danuta Peichert

4.

Justyna Wolak

Turobin i okolice

ZSOiZ w Turobinie

Ewa Łosiewicz

5.

Joanna Kwiecień

Zarys dziejów gminy Turobin

L.O. im. Jana Zamojskiego w Turobinie

Ewa Łosiewicz

 

Prace zbiorowe

 

Lp.

Autor

Tytuł

Szkoła

Opiekun

1.

Barbara Krystosik

Anna Skrobańska

Ewa Woźnica

Ocalić od zapomnienia

LO im. ONZ w Biłgoraju

Wiesław Świerczyński

2.

Magdalena Skrobańska

Izabela Mazur

Sitarstwo

LO im. ONZ w Biłgoraju

Wiesław Świerczyński

3.

Ewelina Błaszczyk

Barbara Brodaczewska

Dzieje kościoła i parafii p.w. św. Katarzyny w Czernięcinie

L.O. im. Jana Zamojskiego w Turobinie

Ewa Łosiewicz

Danuta Peichert

4.

Katarzyna Obrosły

Anna Snopek

Kapliczki – strażniczki dróg

L.O. im. Jana Zamojskiego w Turobinie

Ewa Łosiewicz

Danuta Peichert

5.

Katarzyna Bochniak

Małgorzata Bochniak

Dzieje Kościoła i Parafii p.w. św. Dominika w Turobinie

ZSOiZ w Turobinie

Ewa Łosiewicz

Danuta Peichert

6.

Kinga Mućka

Paulina Sekowska

Czarci Kamień

ZS w Radoryżu Smolanym

ks. Tomasz Majczyn

 

 

Za wytrwałość

1.

Aleksandra Adamowicz

Stefan Huzarkiewicz – żołnierz I Dywizji Kościuszkowskiej

SP Nr 5 w Biłgoraju

Alina Typko

 

 
Prace konkursowe 2004 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 marca 2014 11:08

 

X Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy

Poznajemy Ojcowiznę 2004

 

Szkoły Podstawowe

 

Prace indywidualne

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Aleksandra Adamowicz

SP Nr 5

Młyn wodny na Różnówce

p. Alina Typko

2.

Łukasz Siembieda

Publiczna Szkołą Podstawowa w Aleksandrówce

Mój dom rodzinny, moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska

p. Marta Ptaszek

3.

Adrianna Bondyra

SP Nr 1 w Biłgoraju

Moimi ścieżkami po powiecie biłgorajskim

 

4.

Kamila Kręt

SP Nr 1 w Biłgoraju

Moja Ojcowizna

p. Urszula Górniak

5.

Agnieszka Sprężyna

SP Nr 1 w Biłgoraju

Moja Ojcowizna

p. Urszula Górniak

6.

Jowita Stępniak

SP Nr 1 w Biłgoraju

Piece i zapiecki

p. Urszula Górniak

7.

Justyna Paluch

Krzyże i kapliczki przydrożne Ziemi Biłgorajskiej

p. Alina Typko

8.

 

 

 

Prace zbiorowe

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Aleksandra Adamowicz

Ada Wrońska

MDK

Szopki bożonarodzeniowe

p. Andrzej Czacharowski

2.

Dominika Kulińska

Anna Łokaj

Cztery pory roku w parku na Różnówce

p. Alina Typko

3.

Sybilla Stasiewicz, Aleksandra Wróbel, SP Nr 5

Tarnogród miasto trzech kultur

p. Alina Typko

4.

Kamil Bielak

Bartłomiej Komanda

Michał Potocki

SP Nr 1

Od zbieractwa do pszczelarstwa

p. Aneta Kotarska

 

 

Gimnazja

 

Prace indywidualne

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Agata Sarzyńska

Zespół Szkół w Księżpolu

N a unickim tropie

Halina Sarzyńska

2.

Daria Skakowska

Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubleskim

Powrót z „Nieludzkiej ziemi”

Janina Wiater

3.

Natalia Maksanty

Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubleskim

Historia rodziny Maksantych w okresie II wojny światowej

Janina Wiater

4.

Agnieszka Kamińska

Publiczne Gimnazjum w Wierzchowiskach

Obrzędy weselne w parafii Wierzchowiska

p. Jadwiga Graboś

p. Anna Pyrak

 

Prace zbiorowe

 

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Anna Garbula

Ewelina Flis

Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubelskim

Moja mała Ojczyzna Biała

p. Bożena Ćwiek

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne

 

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Złob Katarzyna

Zespół Szkół Ogólnokształcących i zawodowych

Czernięcin

Danuta Peichert

2.

Małyszek Edyta

Dzieje budowy kościoła w Korytkowie Dużym w trudnych latach komunizmu

Ewa Łosiewicz

3.

Wioletta Kowal

Kilka historii z życia mojego pradziadka

Ewa Łosiewicz

4.

Kozieł Magdalena

Losy mojej ojczyzny – losem mojej ojcowizny

Ewa Łosiewicz

5.

Szafraniec Magdalena

Moja mała ojczyzna, mój mały świat, miejsce cudownych wspomnień i dziecięcych lat… Żabno

Ewa Łosiewicz

6.

Chachuła Daniel

Czernięcin dawniej i dziś

Ewa Łosiewicz

7.

Mateusz Portka

L.O. im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wędrówki po Lasach Janowskich

 

8.

Katarzyna Porębska

ZS Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie

Dzieje Żydów w Łęcznej do drugiej wojny światowej

p. Mariusz Adamski

9.

Magdalena Cichowlas

ZS Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie

Fundacja „Szczęśliwe dzieciństwo” – przyszłością dla młodych

p. Mariusz Adamski

10.

Karolina Strzyżewska

I LO im. Stasica w Lublinie

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie

p. K. Kuflewska

 

Prace zbiorowe

 

 

Lp.

Autor

Tytuł

Opiekun

1.

Izabela Gałka

Sylwia Olcha

Zespół Szkół Ogólnokształcących i zawodowych

Moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska

Danuta Peichert

Ewa Łosiewicz

2.

Bąk Anna

Bisiorek Katarzyna

Cmentarze parafii Turobin

Ewa Łosiewicz

3.

Fiut Barbara

Wdowiak Ewelina

Straż pożarna w Żabnie

Danuta Peichert

Ewa Łosiewicz

4.

Jarmuż Barbara

Sawa Elżbieta

Jarmuż Katarzyna

Szlaki turystyczno-krajoznawcze Roztocza!

Danuta Peichert

Ewa Łosiewicz

 

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Free joomla themes, reseller web hosting.

TRINO BIŁGORAJ

trino.jpg